Vishay/Sprague 594D156X9025C8T
594D156X9025C8T picture photo
Mfg. Part Number
594D156X9025C8T
Brief Description
CAP TANT 15UF 25V 10% 2812
Datasheet Download
594D156X9025C8T.pdf
Availability of 594D156X9025C8T
QUANTITY
594D156X9025C8T Order Process
Ship out your order
Specifications of 594D156X9025C8T
Internal Part NumberEIS-594D156X9025C8T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)220 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2812 (7132 Metric)
Size / Dimension0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)594D156X9025C8T
Related Links594D156, 594D156X9025C8T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
594D156X9025C8T Details Description
Related parts for 594D156X9025C8T
JUMPER-H1504TR/A2015A/H1504TR12" datasheet.pdf
CONN HEADER 31POS .100 RT/A SMD datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 7.32K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 51.6VC SMA datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE GENERAL 30A datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
MODULE ADAPTER SGL OPAMP W/CABLE datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
PATCH CORD CAT5E YELLOW datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf