Vishay/Sprague 594D226X9025C8T
594D226X9025C8T picture photo
Mfg. Part Number
594D226X9025C8T
Brief Description
CAP TANT 22UF 25V 10% 2812
Datasheet Download
594D226X9025C8T.pdf
Availability of 594D226X9025C8T
QUANTITY
594D226X9025C8T Order Process
Ship out your order
Specifications of 594D226X9025C8T
Internal Part NumberEIS-594D226X9025C8T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)200 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2812 (7132 Metric)
Size / Dimension0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)594D226X9025C8T
Related Links594D226, 594D226X9025C8T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
594D226X9025C8T Details Description
Related parts for 594D226X9025C8T
TRIAC 400V 6A TO220 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 140A TO-3P datasheet.pdf
MEMORY CARD SD 2GB datasheet.pdf
OSC VCXO 16.384MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN RECEPT 2MM 10POS 22AWG datasheet.pdf
IC TXRX CAN 5V HS 8SOIC datasheet.pdf
LED PANEL MOUNT INDICATOR YLW datasheet.pdf
CRIMP CONTACT FEMALE 20A 3MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 19.2V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf