Vishay/Sprague 595D106X0035D4T
595D106X0035D4T picture photo
Mfg. Part Number
595D106X0035D4T
Brief Description
CAP TANT 10UF 35V 20% 2917
Datasheet Download
595D106X0035D4T.pdf
Availability of 595D106X0035D4T
QUANTITY
595D106X0035D4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 595D106X0035D4T
Internal Part NumberEIS-595D106X0035D4T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)430 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)595D106X0035D4T
Related Links595D106, 595D106X0035D4T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
595D106X0035D4T Details Description
Related parts for 595D106X0035D4T
IC ACCELER DUAL AXIS DGTL 8-CLCC datasheet.pdf
CHOKE ARRAY COM MODE 200 OHMS datasheet.pdf
IC LI-ION BATT PROTECT 8-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 1V 0.15A 5TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 DIP 20POS datasheet.pdf
NETWORK CABLE datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
CAP FILM 0.56 UF 10% 400 VDC RAD datasheet.pdf