Vishay/Sprague 595D106X9010A4T
595D106X9010A4T picture photo
Mfg. Part Number
595D106X9010A4T
Brief Description
CAP TANT 10UF 10V 10% 1507
Datasheet Download
595D106X9010A4T.pdf
Availability of 595D106X9010A4T
QUANTITY
595D106X9010A4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 595D106X9010A4T
Internal Part NumberEIS-595D106X9010A4T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.9 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.146" L x 0.071" W (3.70mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)595D106X9010A4T
Related Links595D106, 595D106X9010A4T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
595D106X9010A4T Details Description
Related parts for 595D106X9010A4T
CAP TANT 47UF 6.3V 10% 1210 datasheet.pdf
IC BUFF HEX ENBL N-INV 16SOEIAJ datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 33UH SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 400V AXIAL datasheet.pdf