Vishay/Sprague 595D226X9035D2T
595D226X9035D2T picture photo
Mfg. Part Number
595D226X9035D2T
Brief Description
CAP TANT 22UF 35V 10% 2917
Datasheet Download
595D226X9035D2T.pdf
Availability of 595D226X9035D2T
QUANTITY
595D226X9035D2T Order Process
Ship out your order
Specifications of 595D226X9035D2T
Internal Part NumberEIS-595D226X9035D2T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesConformal Coated Tantalum Capacitors
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)320 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)595D226X9035D2T
Related Links595D226, 595D226X9035D2T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
595D226X9035D2T Details Description
Related parts for 595D226X9035D2T
FUSE BOARD MNT 315MA 250VAC RAD datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO 280VAC 8A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
BOARD EVAL LTM9002-AA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
TERMINAL WDU 16/ZA BLUE datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE WE-LF SH datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 80POS datasheet.pdf