Vishay/Sprague 595D336X9025D2T
595D336X9025D2T picture photo
Mfg. Part Number
595D336X9025D2T
Brief Description
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917
Datasheet Download
595D336X9025D2T.pdf
Availability of 595D336X9025D2T
QUANTITY
595D336X9025D2T Order Process
Ship out your order
Specifications of 595D336X9025D2T
Internal Part NumberEIS-595D336X9025D2T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)270 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)595D336X9025D2T
Related Links595D336, 595D336X9025D2T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
595D336X9025D2T Details Description
Related parts for 595D336X9025D2T
MOSFET P-CH 150V 13A I-PAK datasheet.pdf
IC DCP QUAD 10K 64TP 24SOIC datasheet.pdf
RES 390 OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 70UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
LUP 10.16/05/90 3.2SN GY datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 635MA 260 MOHM datasheet.pdf