Vishay/Sprague 595D336X9025D8T
595D336X9025D8T picture photo
Mfg. Part Number
595D336X9025D8T
Brief Description
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917
Datasheet Download
595D336X9025D8T.pdf
Availability of 595D336X9025D8T
QUANTITY
595D336X9025D8T Order Process
Ship out your order
Specifications of 595D336X9025D8T
Internal Part NumberEIS-595D336X9025D8T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)270 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)595D336X9025D8T
Related Links595D336, 595D336X9025D8T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
595D336X9025D8T Details Description
Related parts for 595D336X9025D8T
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC 80C51 MCU 4K OTP 20-SOIC Very limited quantity now datasheet.pdf
RES SMD 9.76KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 100A D2PAK datasheet.pdf
CARDEDGE LOPRO 20POS DL .156 GRN datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 2048X18 20NS 64QFP datasheet.pdf
IC FPGA 277 I/O 356BGA datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 16POS datasheet.pdf