Xilinx 5962-8971302YX
5962-8971302YX picture photo
Mfg. Part Number
5962-8971302YX
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC 5962-8971302YX In stock
Datasheet Download
5962-8971302YX.pdf
Availability of 5962-8971302YX
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
5962-8971302YX Order Process
Ship out your order
Specifications of 5962-8971302YX
Internal Part NumberEIS-5962-8971302YX
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship 5962-8971302YX today
Series5962-89
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code-
Number of CLBs-
Number of Terminals-
Technology-
Feature-
Package Code-
Package Shape-
Package Style-
Surface Mount-
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates5962-8971302YA-1516189654,5962-8971302YC-1516180000
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for 5962-8971302YX
Alternative Part (Replacement)EIS-5962-8971302YX
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related Links5962-89, 5962-8971302YX Datasheet, Xilinx Distributor
5962-8971302YX Details Description
Related parts for 5962-8971302YX
IDC CABLE - MKC10K/MC10M/MCG10K datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC AMP POST PECL 3.3V/5V 10-MSOP datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 100NS 8SOIC datasheet.pdf
CARDEDGE 130POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CAP TANT POLY 15UF 35V 2312 datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC UNIV O/D GATE 6-MICROPAK datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.3W SMV datasheet.pdf
GDT 400V 15% 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
5 V Slew-Rate Limited Half- and Full-Duplex RS-485/RS-422 Transceivers IC datasheet.pdf