Xilinx 5962-9561002MYX
5962-9561002MYX picture photo
Mfg. Part Number
5962-9561002MYX
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Field Programmable Gate Array, CMOS, CQFP100 IC
Datasheet Download
5962-9561002MYX.pdf
Availability of 5962-9561002MYX
QUANTITY
5962-9561002MYX Order Process
Ship out your order
Specifications of 5962-9561002MYX
Internal Part NumberEIS-5962-9561002MYX
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship 5962-9561002MYX today
Series5962-956
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals100
TechnologyCMOS
Feature-
Package CodeGQFF
Package ShapeSQUARE
Package StyleFLATPACK, GUARD RING Meter
Surface MountYES
Width19.05 mm
Length19.05 mm
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for 5962-9561002MYX
Alternative Part (Replacement)EIS-5962-9561002MYX
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related Links5962-95, 5962-9561002MYX Datasheet, Xilinx Distributor
5962-9561002MYX Details Description
Related parts for 5962-9561002MYX
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT PARALL 24-TSSOP T/R datasheet.pdf
ENCL FLOOR STAND ST 12X8X6" GREY datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER RS485 8-SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 2% 16VDC 1206 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.147" NYLON 1.52MM datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HDMI DIGITAL CABLE SHIELDED 3' datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 12POS datasheet.pdf