Xilinx 5962-9561002MYX
5962-9561002MYX picture photo
Mfg. Part Number
5962-9561002MYX
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Field Programmable Gate Array, CMOS, CQFP100 IC
Datasheet Download
5962-9561002MYX.pdf
Availability of 5962-9561002MYX
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
5962-9561002MYX Order Process
Ship out your order
Specifications of 5962-9561002MYX
Internal Part NumberEIS-5962-9561002MYX
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship 5962-9561002MYX today
Series5962-956
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals100
TechnologyCMOS
Feature-
Package CodeGQFF
Package ShapeSQUARE
Package StyleFLATPACK, GUARD RING Meter
Surface MountYES
Width19.05 mm
Length19.05 mm
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for 5962-9561002MYX
Alternative Part (Replacement)EIS-5962-9561002MYX
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related Links5962-95, 5962-9561002MYX Datasheet, Xilinx Distributor
5962-9561002MYX Details Description
Related parts for 5962-9561002MYX
TRANS NPN 300V 0.5A E-LINE datasheet.pdf
FUSE GLASS 315MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
OSC XO 33.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 1A SC-89 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 7-20V 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
HEAT SHRINK FPVW 1/8 BK SPL datasheet.pdf
RES 562K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf