Xilinx 5962-9957201QTB
5962-9957201QTB picture photo
Mfg. Part Number
5962-9957201QTB
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC
Datasheet Download
5962-9957201QTB.pdf
Availability of 5962-9957201QTB
QUANTITY
5962-9957201QTB Order Process
Ship out your order
Specifications of 5962-9957201QTB
Internal Part NumberEIS-5962-9957201QTB
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship 5962-9957201QTB today.
Series5962-99
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for 5962-9957201QTB
Alternative Part (Replacement)EIS-5962-9957201QTB
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related Links5962-99, 5962-9957201QTB Datasheet, Xilinx Distributor
5962-9957201QTB Details Description
Related parts for 5962-9957201QTB
TVS DIODE 380VWM 520VC AXIAL datasheet.pdf
26 PIN INTRA-CONNECTOR datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 6"L X 4"W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC FPGA 72 I/O 84PLCC datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 8SKT CRIMP datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
AIRMAX VSE 3PAIR 6IMLA R datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf