Xilinx 5962-9957401QTC
5962-9957401QTC picture photo
Mfg. Part Number
5962-9957401QTC
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC
Datasheet Download
5962-9957401QTC.pdf
Availability of 5962-9957401QTC
QUANTITY
5962-9957401QTC Order Process
Ship out your order
Specifications of 5962-9957401QTC
Internal Part NumberEIS-5962-9957401QTC
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship 5962-9957401QTC today.
Series5962-99
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for 5962-9957401QTC
Alternative Part (Replacement)EIS-5962-9957401QTC
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related Links5962-99, 5962-9957401QTC Datasheet, Xilinx Distributor
5962-9957401QTC Details Description
Related parts for 5962-9957401QTC
RES 120 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP14H/AE14G/HDP14H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 51 POS SLD CUP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 5.3A U-DFN datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC CODEC STEREO LP 49WLCSP datasheet.pdf
RES SMD 18.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf