Alt 5AGXFB7H4F35I5N
5AGXFB7H4F35I5N picture photo
Mfg. Part Number
5AGXFB7H4F35I5N
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 544 I/O 1152FBGA
Datasheet Download
5AGXFB7H4F35I5N.pdf
Availability of 5AGXFB7H4F35I5N
QUANTITY
5AGXFB7H4F35I5N Order Process
Ship out your order
Specifications of 5AGXFB7H4F35I5N
Internal Part NumberEIS-5AGXFB7H4F35I5N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCustomizable ARM-Based SoC
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesArria V GX
Number of LABs/CLBs23780
Number of Logic Elements/Cells504000
Total RAM Bits27695104
Number of I/O544
Number of Gates-
Voltage - Supply1.07 V ~ 1.13 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case1152-BCBGA, FCBGA
Supplier Device Package1152-FBGA (35x35)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5AGXFB7H4F35I5N
Related Links5AGXFB7, 5AGXFB7H4F35I5N Datasheet, Alt Distributor
5AGXFB7H4F35I5N Details Description
Related parts for 5AGXFB7H4F35I5N
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOP datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 32BIT 96LFBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RECLOS FAST MINIPAC 5/8"X10' CLR datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 6PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf