AVX Corporation 5AK220JOBAM
5AK220JOBAM picture photo
Mfg. Part Number
5AK220JOBAM
Brief Description
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
5AK220JOBAM.pdf
Availability of 5AK220JOBAM
QUANTITY
5AK220JOBAM Order Process
Ship out your order
Specifications of 5AK220JOBAM
Internal Part NumberEIS-5AK220JOBAM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5AK220JOBAM
Related Links5AK22, 5AK220JOBAM Datasheet, AVX Corporation Distributor
5AK220JOBAM Details Description
Related parts for 5AK220JOBAM
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
Connector Receptacle 100 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SW PLUNGR SPDT 15A SCREW 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 305VAC RADIAL datasheet.pdf
CONN MAG-MATE 28-31AWG IDC datasheet.pdf
IC ADC 8BIT SRL 500KSPS 10UMAX datasheet.pdf
SURFACE CONDITION DISC TR 1-1/2" datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 856 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf