AVX Corporation 5AK330KOBAM
5AK330KOBAM picture photo
Mfg. Part Number
5AK330KOBAM
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
5AK330KOBAM.pdf
Availability of 5AK330KOBAM
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
5AK330KOBAM Order Process
Ship out your order
Specifications of 5AK330KOBAM
Internal Part NumberEIS-5AK330KOBAM
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5AK330KOBAM
Related Links5AK33, 5AK330KOBAM Datasheet, AVX Corporation Distributor
5AK330KOBAM Details Description
Related parts for 5AK330KOBAM
IC REG LDO 2.5V 1A TO252-3 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX DUAL 4X1 16DIP datasheet.pdf
IDC CABLE- AKC10B/AE10G/AKC10B datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE A 26 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 1300UF 20% 100V FLATPCK datasheet.pdf
DC/DC CONV POWER MOD DIN 20W datasheet.pdf