AVX Corporation 5AQ390JADAI
5AQ390JADAI picture photo
Mfg. Part Number
5AQ390JADAI
Brief Description
CAP CER 39PF 500V NP0 RADIAL
Datasheet Download
5AQ390JADAI.pdf
Availability of 5AQ390JADAI
QUANTITY
5AQ390JADAI Order Process
Ship out your order
Specifications of 5AQ390JADAI
Internal Part NumberEIS-5AQ390JADAI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance39pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5AQ390JADAI
Related Links5AQ39, 5AQ390JADAI Datasheet, AVX Corporation Distributor
5AQ390JADAI Details Description
Related parts for 5AQ390JADAI
OPTOISO 2.5KV 2CH OPEN COL 8SSOP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 112LQFP datasheet.pdf
INDICATOR 12V 6MM RECESSED GRN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 5MM datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR AD6649 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 40KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X38MM 24VDC datasheet.pdf