AVX Corporation 5AQ5R0CEAAH
5AQ5R0CEAAH picture photo
Mfg. Part Number
5AQ5R0CEAAH
Brief Description
CAP CER 5PF 500V NP0 RADIAL
Datasheet Download
5AQ5R0CEAAH.pdf
Availability of 5AQ5R0CEAAH
QUANTITY
5AQ5R0CEAAH Order Process
Ship out your order
Specifications of 5AQ5R0CEAAH
Internal Part NumberEIS-5AQ5R0CEAAH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.236" (6.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5AQ5R0CEAAH
Related Links5AQ5R, 5AQ5R0CEAAH Datasheet, AVX Corporation Distributor
5AQ5R0CEAAH Details Description
Related parts for 5AQ5R0CEAAH
IC QUAD POWER DIST SWITCH 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 5A 28.8 MOHM SMD datasheet.pdf
IC LVDS QUAD RECEIVER 16-TSSOP datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 REC datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ10B datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf