Alt 5CEFA2U19C6N
5CEFA2U19C6N picture photo
Mfg. Part Number
5CEFA2U19C6N
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 224 I/O 484UBGA
Datasheet Download
5CEFA2U19C6N.pdf
Availability of 5CEFA2U19C6N
QUANTITY
5CEFA2U19C6N Order Process
Ship out your order
Specifications of 5CEFA2U19C6N
Internal Part NumberEIS-5CEFA2U19C6N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCustomizable ARM-Based SoC
Standard Package84
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesCyclone® V E
Number of LABs/CLBs9434
Number of Logic Elements/Cells25000
Total RAM Bits2002944
Number of I/O224
Number of Gates-
Voltage - Supply1.07 V ~ 1.13 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case484-FBGA
Supplier Device Package484-UBGA (19x19)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5CEFA2U19C6N
Related Links5CEFA2, 5CEFA2U19C6N Datasheet, Alt Distributor
5CEFA2U19C6N Details Description
Related parts for 5CEFA2U19C6N
CONN HOUSING 10POS 1.25MM datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 1.5A TO-126 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8.5MHZ 8CDIP datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 6.98M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 12.1KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 2.54MM PRESS FIT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS PNL MNT PIN datasheet.pdf