Alt 5M570ZM100C5N
5M570ZM100C5N picture photo
Mfg. Part Number
5M570ZM100C5N
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 440MC 9NS 100MBGA
Datasheet Download
5M570ZM100C5N.pdf
Availability of 5M570ZM100C5N
QUANTITY
5M570ZM100C5N Order Process
Ship out your order
Specifications of 5M570ZM100C5N
Internal Part NumberEIS-5M570ZM100C5N
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMax V Overview
Featured ProductMAX® V CPLDs
Standard Package429
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMAX® V
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max9.0ns
Voltage Supply - Internal1.71 V ~ 1.89 V
Number of Logic Elements/Blocks570
Number of Macrocells440
Number of Gates-
Number of I/O74
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-TFBGA
Supplier Device Package100-MBGA (6x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5M570ZM100C5N
Related Links5M570Z, 5M570ZM100C5N Datasheet, Alt Distributor
5M570ZM100C5N Details Description
Related parts for 5M570ZM100C5N
IC OPAMP INSTR 500KHZ 14TSSOP datasheet.pdf
IC REG SGL LNB CONTROL 32-QFN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 730KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 64.9 OHM 1% 20W datasheet.pdf
IC FPGA 408 I/O 676FCBGA datasheet.pdf
SPECIAL TRIM KIT FOR L-SHAPED datasheet.pdf
CONN HDR 48POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN RECEPT 140POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.7V 400MW DO35 datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf