Alt 5SGSMD3E2H29I3N
5SGSMD3E2H29I3N picture photo
Mfg. Part Number
5SGSMD3E2H29I3N
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 360 I/O 780HBGA
Datasheet Download
5SGSMD3E2H29I3N.pdf
Availability of 5SGSMD3E2H29I3N
QUANTITY
5SGSMD3E2H29I3N Order Process
Ship out your order
Specifications of 5SGSMD3E2H29I3N
Internal Part NumberEIS-5SGSMD3E2H29I3N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesStratix® V GS
Number of LABs/CLBs89000
Number of Logic Elements/Cells236000
Total RAM Bits16937984
Number of I/O360
Number of Gates-
Voltage - Supply0.82 V ~ 0.88 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case780-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package780-HBGA (33x33)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5SGSMD3E2H29I3N
Related Links5SGSMD3, 5SGSMD3E2H29I3N Datasheet, Alt Distributor
5SGSMD3E2H29I3N Details Description
Related parts for 5SGSMD3E2H29I3N
DEMO FIXTURE FOR 8-SOIC OPAMP'S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HDR/SCKT .8MM 80POS SMD datasheet.pdf
RES SMD 4.75K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 17.4 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 29A TO-263AB datasheet.pdf
WR-MPC3 MICRO POWER CONNECTOR datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 0.091UF 5% 1000VDC AXIA datasheet.pdf