Alt 5SGSMD5K2F40I3N
5SGSMD5K2F40I3N picture photo
Mfg. Part Number
5SGSMD5K2F40I3N
Brief Description
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA
Datasheet Download
5SGSMD5K2F40I3N.pdf
Availability of 5SGSMD5K2F40I3N
QUANTITY
5SGSMD5K2F40I3N Order Process
Ship out your order
Specifications of 5SGSMD5K2F40I3N
Internal Part NumberEIS-5SGSMD5K2F40I3N
SeriesStratix® V GS
Number of LABs/CLBs172600
Number of Logic Elements/Cells457000
Total RAM Bits46769152
Number of I/O696
Number of Gates-
Voltage - Supply0.82 V ~ 0.88 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case1517-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1517-FBGA (40x40)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5SGSMD5K2F40I3N
Related Links5SGSMD5, 5SGSMD5K2F40I3N Datasheet, Alt Distributor
5SGSMD5K2F40I3N Details Description
Related parts for 5SGSMD5K2F40I3N
CONN EDGE DUAL .100 DIP 40POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN SOCKET .35MM 24POS SMD datasheet.pdf
IC LI+ CHRGR PWR MGMT 36DSBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 68MM datasheet.pdf