Alt 5SGTMC5K2F40I2N
5SGTMC5K2F40I2N picture photo
Mfg. Part Number
5SGTMC5K2F40I2N
Brief Description
IC FPGA 600 I/O 1517FBGA
Datasheet Download
5SGTMC5K2F40I2N.pdf
Availability of 5SGTMC5K2F40I2N
QUANTITY
5SGTMC5K2F40I2N Order Process
Ship out your order
Specifications of 5SGTMC5K2F40I2N
Internal Part NumberEIS-5SGTMC5K2F40I2N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesStratix® V GT
Number of LABs/CLBs160500
Number of Logic Elements/Cells425000
Total RAM Bits52318208
Number of I/O600
Number of Gates-
Voltage - Supply0.87 V ~ 0.93 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case1517-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1517-FBGA (40x40)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5SGTMC5K2F40I2N
Related Links5SGTMC5, 5SGTMC5K2F40I2N Datasheet, Alt Distributor
5SGTMC5K2F40I2N Details Description
Related parts for 5SGTMC5K2F40I2N
IC REG LDO 3.3V 1.5A SOT223-5 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 48POS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V datasheet.pdf
RES SMD 243K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 96POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 6PIN SLD CUP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 2CH CMOS datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf