Alt 5SGXEA3H3F35I4N
5SGXEA3H3F35I4N picture photo
Mfg. Part Number
5SGXEA3H3F35I4N
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA
Datasheet Download
5SGXEA3H3F35I4N.pdf
Availability of 5SGXEA3H3F35I4N
QUANTITY
5SGXEA3H3F35I4N Order Process
Ship out your order
Specifications of 5SGXEA3H3F35I4N
Internal Part NumberEIS-5SGXEA3H3F35I4N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesStratix® V GX
Number of LABs/CLBs128300
Number of Logic Elements/Cells340000
Total RAM Bits23704576
Number of I/O432
Number of Gates-
Voltage - Supply0.82 V ~ 0.88 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case1152-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1152-FBGA (35x35)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5SGXEA3H3F35I4N
Related Links5SGXEA3, 5SGXEA3H3F35I4N Datasheet, Alt Distributor
5SGXEA3H3F35I4N Details Description
Related parts for 5SGXEA3H3F35I4N
CAP TANT 2.2UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
FAN BLOWER 120X32MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1512 WHITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
LED COB SMD datasheet.pdf
IC HALL SENSOR DGTL 3SOT23 datasheet.pdf
CAP TRIM 3-26PF 100V THRU HOLE datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
FIXED IND 1.8NH 200MA 550 MOHM datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 2CIRC .437 datasheet.pdf
8 POS RTANG HDR ASSY W/GASKET datasheet.pdf