Alt 5SGXEA4K3F40C3N
5SGXEA4K3F40C3N picture photo
Mfg. Part Number
5SGXEA4K3F40C3N
Brief Description
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA
Datasheet Download
5SGXEA4K3F40C3N.pdf
Availability of 5SGXEA4K3F40C3N
QUANTITY
5SGXEA4K3F40C3N Order Process
Ship out your order
Specifications of 5SGXEA4K3F40C3N
Internal Part NumberEIS-5SGXEA4K3F40C3N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
SeriesStratix® V GX
Number of LABs/CLBs158500
Number of Logic Elements/Cells420000
Total RAM Bits43983872
Number of I/O696
Number of Gates-
Voltage - Supply0.82 V ~ 0.88 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case1517-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1517-FBGA (40x40)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5SGXEA4K3F40C3N
Related Links5SGXEA4, 5SGXEA4K3F40C3N Datasheet, Alt Distributor
5SGXEA4K3F40C3N Details Description
Related parts for 5SGXEA4K3F40C3N
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 300MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
CONN TERMINATOR JACK TRS 78OHM datasheet.pdf
CAP CER 270PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
QF50 SRD HDR VT .1AU 40POS datasheet.pdf
RES SMD 4.75KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
DIP CABLE 14POS datasheet.pdf