Alt 5SGXEA4K3F40I4
5SGXEA4K3F40I4 picture photo
Mfg. Part Number
5SGXEA4K3F40I4
Brief Description
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA
Datasheet Download
5SGXEA4K3F40I4.pdf
Availability of 5SGXEA4K3F40I4
QUANTITY
5SGXEA4K3F40I4 Order Process
Ship out your order
Specifications of 5SGXEA4K3F40I4
Internal Part NumberEIS-5SGXEA4K3F40I4
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
SeriesStratix® V GX
Number of LABs/CLBs158500
Number of Logic Elements/Cells420000
Total RAM Bits43983872
Number of I/O696
Number of Gates-
Voltage - Supply0.82 V ~ 0.88 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case1517-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1517-FBGA (40x40)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5SGXEA4K3F40I4
Related Links5SGXEA4, 5SGXEA4K3F40I4 Datasheet, Alt Distributor
5SGXEA4K3F40I4 Details Description
Related parts for 5SGXEA4K3F40I4
REGULATOR 3.3V 2A 3PSIP SMD datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Crystal 36.0000MHz 10ppm 10pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES CHAS MNT 680 OHM 5% 120W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 61POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf