Alt 5SGXEB5R3F40C4N
5SGXEB5R3F40C4N picture photo
Mfg. Part Number
5SGXEB5R3F40C4N
Brief Description
IC FPGA 432 I/O 1517FBGA
Datasheet Download
5SGXEB5R3F40C4N.pdf
Availability of 5SGXEB5R3F40C4N
QUANTITY
5SGXEB5R3F40C4N Order Process
Ship out your order
Specifications of 5SGXEB5R3F40C4N
Internal Part NumberEIS-5SGXEB5R3F40C4N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
SeriesStratix® V GX
Number of LABs/CLBs185000
Number of Logic Elements/Cells490000
Total RAM Bits48927744
Number of I/O432
Number of Gates-
Voltage - Supply0.82 V ~ 0.88 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case1517-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1517-FCBGA (40x40)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5SGXEB5R3F40C4N
Related Links5SGXEB5, 5SGXEB5R3F40C4N Datasheet, Alt Distributor
5SGXEB5R3F40C4N Details Description
Related parts for 5SGXEB5R3F40C4N
IC OPAMP GP 85KHZ 14SO datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 1A TO-92 datasheet.pdf
IC RECEIVER FSK/ASK 28-TSSOP datasheet.pdf
SOCKET 6PAD 3.0X3.0 SAW FILTER datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 26POS datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm 9pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.7MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 100V C0G 1206 datasheet.pdf