Alt 5SGXMA5N2F40C1N
5SGXMA5N2F40C1N picture photo
Mfg. Part Number
5SGXMA5N2F40C1N
Brief Description
IC FPGA 600 I/O 1517FBGA
Datasheet Download
5SGXMA5N2F40C1N.pdf
Availability of 5SGXMA5N2F40C1N
QUANTITY
5SGXMA5N2F40C1N Order Process
Ship out your order
Specifications of 5SGXMA5N2F40C1N
Internal Part NumberEIS-5SGXMA5N2F40C1N
SeriesStratix® V GX
Number of LABs/CLBs185000
Number of Logic Elements/Cells490000
Total RAM Bits53105664
Number of I/O600
Number of Gates-
Voltage - Supply0.87 V ~ 0.93 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case1517-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1517-FBGA (40x40)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5SGXMA5N2F40C1N
Related Links5SGXMA5, 5SGXMA5N2F40C1N Datasheet, Alt Distributor
5SGXMA5N2F40C1N Details Description
Related parts for 5SGXMA5N2F40C1N
IC TRANSCVR 16BIT N-INV 48TSSOP datasheet.pdf
KWIK NUT 0.370" NYLON M4 datasheet.pdf
APPLICATOR EC HOT MELT 5/8"X8" datasheet.pdf
CAP CER 12PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 200V NP0 2225 datasheet.pdf
PHOTOTRNS NPN W/RES SIDE LOOK datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 35W 1% TO220 datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS VERT SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf