Integrated Device Technology (IDT) 5V41065NLGI8
5V41065NLGI8 picture photo
Mfg. Part Number
5V41065NLGI8
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Application Specific
Brief Description
IC CLK GEN SPRED SPECTRM 16NLG
Datasheet Download
5V41065NLGI8.pdf
Availability of 5V41065NLGI8
QUANTITY
5V41065NLGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 5V41065NLGI8
Internal Part NumberEIS-5V41065NLGI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginTSSOP/VFQFPN Assembly Site/Part Marking Chg 13/Nov/2015
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Application Specific
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
PLLYes
Main PurposeEthernet, PCI Express (PCIe)
InputClock, Crystal
OutputHCSL, LVDS
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:2
Differential - Input:OutputNo/Yes
Frequency - Max200MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package16-VFQFN (3x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5V41065NLGI8
Related Links5V4106, 5V41065NLGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
5V41065NLGI8 Details Description
Related parts for 5V41065NLGI8
VARISTOR 270V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 5TH 8DIP datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 50V 10% 2824 datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
2X7POS DIL VERTICAL PIN HEADER datasheet.pdf
PLUG INLINE 19PIN CRIMP datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
1ST SIDE TERMINATION TOOL datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 1.8A 52.8 MOHM datasheet.pdf