BUD Industries, Inc. 60-2513-GT
60-2513-GT picture photo
Mfg. Part Number
60-2513-GT
Manufacturer
Product Category
Racks
Brief Description
ADD-A-RACK FOR SERIES 60 CABINET
Datasheet Download
60-2513-GT.pdf
Availability of 60-2513-GT
QUANTITY
60-2513-GT Order Process
Ship out your order
Specifications of 60-2513-GT
Internal Part NumberEIS-60-2513-GT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesModified Enclosures
Video FileBud's Custom Capabilities
2D Drawing60-2500 Series.dxf
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyRacks
Series60
Dimensions - Panel24.000" L x 17.938" W x 78.750" H (609.60mm x 455.63mm x 2000.25mm)
Dimensions - Overall25.500" L x 21.938" W x 87.375" H (647.70mm x 557.23mm x 2219.33mm)
MaterialMetal, Steel
FeaturesFront and Rear Access, Removable Door
StyleEnclosed, Back
TypeUpright Add-A-Rack
DoorSteel
ColorGray
Mounting RailsTwo Pair
VentilationNon-Vented
Shipping InfoDrop shipped from the Manufacturer's Warehouse
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)60-2513-GT
Related Links60-25, 60-2513-GT Datasheet, BUD Industries, Inc. Distributor
60-2513-GT Details Description
Related parts for 60-2513-GT
RES ARRAY 3 RES 82 OHM 6SIP datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 16X1 28SOIC datasheet.pdf
CONSOLE ALUM 14.18"L X 8.61"W datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
IC LP SUPERVISRY CIRCUIT SOT23-3 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
PWR SUPPLY OUTPUT 0-320V 0-.65A datasheet.pdf
CAP CER 36PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf