Vishay/Sprague 600D156F250DJ4
600D156F250DJ4 picture photo
Mfg. Part Number
600D156F250DJ4
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
15UF 250V 9.53X41.3 AXI
Datasheet Download
600D156F250DJ4.pdf
Availability of 600D156F250DJ4
QUANTITY
600D156F250DJ4 Order Process
Ship out your order
Specifications of 600D156F250DJ4
Internal Part NumberEIS-600D156F250DJ4
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package75
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)600D156F250DJ4
Related Links600D156, 600D156F250DJ4 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
600D156F250DJ4 Details Description
Related parts for 600D156F250DJ4
IC SENSOR UNDERVOLTAGE TO226AA datasheet.pdf
CUTTER SIDE TAPERED FLUSH 5" datasheet.pdf
GDT 90V 20KA datasheet.pdf
V680 D8/32K TAG SPACER datasheet.pdf
CONN HEADER QUAD 2MM 40POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
IC TXRX LIN 5.0V LDO 14-SOIC datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 4SKT STR PCB datasheet.pdf
OSC TCXO 20.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
S2C-SMT 3.50/24/90G 3.2SN BK R datasheet.pdf
FIXED IND 2.9NH 500MA 200 MOHM datasheet.pdf