Vishay/Sprague 600D158F010DX4
600D158F010DX4 picture photo
Mfg. Part Number
600D158F010DX4
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
1500UF 10V 9.53X68.2 AXI
Datasheet Download
600D158F010DX4.pdf
Availability of 600D158F010DX4
QUANTITY
600D158F010DX4 Order Process
Ship out your order
Specifications of 600D158F010DX4
Internal Part NumberEIS-600D158F010DX4
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package80
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)600D158F010DX4
Related Links600D158, 600D158F010DX4 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
600D158F010DX4 Details Description
Related parts for 600D158F010DX4
CONN EDGECARD 12POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG ASSY 8POS 14-18AWG YEL datasheet.pdf
KIT DEV MCU HERCULES datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 50V X7R 2220 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 16MM datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
DUAL BAND ANT 802.11A/B/G/N datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM datasheet.pdf
500UF 40V 19.3X41.7 85C AXI datasheet.pdf