Vishay/Sprague 600D158F010DX4
600D158F010DX4 picture photo
Mfg. Part Number
600D158F010DX4
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
1500UF 10V 9.53X68.2 AXI
Datasheet Download
600D158F010DX4.pdf
Availability of 600D158F010DX4
QUANTITY
600D158F010DX4 Order Process
Ship out your order
Specifications of 600D158F010DX4
Internal Part NumberEIS-600D158F010DX4
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package80
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)600D158F010DX4
Related Links600D158, 600D158F010DX4 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
600D158F010DX4 Details Description
Related parts for 600D158F010DX4
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
GENDER CHANGER DSUB HD 15POS F-F datasheet.pdf
CONN 34POS IDC SOCKET 10GOLD datasheet.pdf
IC DSP FIXED POINT 737FCBGA datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 110MA 4 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 3/4W LEADS datasheet.pdf