Vishay/Sprague 600D336F040KD4
600D336F040KD4 picture photo
Mfg. Part Number
600D336F040KD4
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
33UF 40V 7.14X23.8 AXI
Datasheet Download
600D336F040KD4.pdf
Availability of 600D336F040KD4
QUANTITY
600D336F040KD4 Order Process
Ship out your order
Specifications of 600D336F040KD4
Internal Part NumberEIS-600D336F040KD4
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package76
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)600D336F040KD4
Related Links600D336, 600D336F040KD4 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
600D336F040KD4 Details Description
Related parts for 600D336F040KD4
IDC CABLE - CKR20G/AE20G/CCE20G datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.025DIA TIN datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 500V X7R 1808 datasheet.pdf
SOCKET 6 POINT 13MM datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 48POS VERT GOLD datasheet.pdf
Crystal 19.6608MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 160 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 19.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 12AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC datasheet.pdf