American Technical Ceramics 600L3R6BT200T
600L3R6BT200T picture photo
Mfg. Part Number
600L3R6BT200T
Brief Description
CAP CER 3.6PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
600L3R6BT200T.pdf
Availability of 600L3R6BT200T
QUANTITY
600L3R6BT200T Order Process
Ship out your order
Specifications of 600L3R6BT200T
Internal Part NumberEIS-600L3R6BT200T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)600L3R6BT200T
Related Links600L3R, 600L3R6BT200T Datasheet, American Technical Ceramics Distributor
600L3R6BT200T Details Description
Related parts for 600L3R6BT200T
FIXED IND 15NH 700MA 170 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF 1-5V datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
SMD PH.MODULE 36KHZ T.VIEW datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
CAP CER 11PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf