American Technical Ceramics 600L4R3AT200T
600L4R3AT200T picture photo
Mfg. Part Number
600L4R3AT200T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 4.3PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
600L4R3AT200T.pdf
Availability of 600L4R3AT200T
QUANTITY
600L4R3AT200T Order Process
Ship out your order
Specifications of 600L4R3AT200T
Internal Part NumberEIS-600L4R3AT200T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product600L Ultra-Low ESR Capacitor
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesATC 600L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss, Ultra Low ESR, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)600L4R3AT200T
Related Links600L4R, 600L4R3AT200T Datasheet, American Technical Ceramics Distributor
600L4R3AT200T Details Description
Related parts for 600L4R3AT200T
OSC XO 29.498928MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 65MSPS 28-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.5W D 32TQFN datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 333MA 10W datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 20TSSOP datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 256POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf