American Technical Ceramics 600L4R3AT200T
600L4R3AT200T picture photo
Mfg. Part Number
600L4R3AT200T
Brief Description
CAP CER 4.3PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
600L4R3AT200T.pdf
Availability of 600L4R3AT200T
QUANTITY
600L4R3AT200T Order Process
Ship out your order
Specifications of 600L4R3AT200T
Internal Part NumberEIS-600L4R3AT200T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product600L Ultra-Low ESR Capacitor
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)600L4R3AT200T
Related Links600L4R, 600L4R3AT200T Datasheet, American Technical Ceramics Distributor
600L4R3AT200T Details Description
Related parts for 600L4R3AT200T
CAP ALUM 2.2UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS BOX MT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
PANEL INDIC INCAND 6.3V WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 4.02 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 8K OHM 0.01% 1/20W 0505 datasheet.pdf
55A PRIMARY/DUAL 8/ L datasheet.pdf