American Technical Ceramics 600L4R7BT200T
600L4R7BT200T picture photo
Mfg. Part Number
600L4R7BT200T
Brief Description
CAP CER 4.7PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
600L4R7BT200T.pdf
Availability of 600L4R7BT200T
QUANTITY
600L4R7BT200T Order Process
Ship out your order
Specifications of 600L4R7BT200T
Internal Part NumberEIS-600L4R7BT200T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product600L Ultra-Low ESR Capacitor
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)600L4R7BT200T
Related Links600L4R, 600L4R7BT200T Datasheet, American Technical Ceramics Distributor
600L4R7BT200T Details Description
Related parts for 600L4R7BT200T
IC 12-BIT 40KHZ SMPL A/D 28-SOIC datasheet.pdf
CONN FFC VERT 20POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 1.37 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
6 POS DIE datasheet.pdf
6P 8C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
VINYL BLOCK FORK HIGHLAND datasheet.pdf
MKP 1UF 5% 1600VDC DRAWING T1 datasheet.pdf