American Technical Ceramics 600L8R2BT200T
600L8R2BT200T picture photo
Mfg. Part Number
600L8R2BT200T
Brief Description
CAP CER 8.2PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
600L8R2BT200T.pdf
Availability of 600L8R2BT200T
QUANTITY
600L8R2BT200T Order Process
Ship out your order
Specifications of 600L8R2BT200T
Internal Part NumberEIS-600L8R2BT200T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product600L Ultra-Low ESR Capacitor
FamilyCeramic Capacitors
SeriesATC 600L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)600L8R2BT200T
Related Links600L8R, 600L8R2BT200T Datasheet, American Technical Ceramics Distributor
600L8R2BT200T Details Description
Related parts for 600L8R2BT200T
IC CLK BUFFER 1:2 8SOIC datasheet.pdf
IC VIDEO PROCESSOR 24-DIP datasheet.pdf
RELAY SSR IP00 50A 480VAC DC IN datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN COAX PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 16V 20% 2824 datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
3 5MM EDGE CARD 6W 0 2AU 1000-87 datasheet.pdf