American Technical Ceramics 600S680JT250XT
600S680JT250XT picture photo
Mfg. Part Number
600S680JT250XT
Brief Description
CAP CER 68PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
600S680JT250XT.pdf
Availability of 600S680JT250XT
QUANTITY
600S680JT250XT Order Process
Ship out your order
Specifications of 600S680JT250XT
Internal Part NumberEIS-600S680JT250XT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)600S680JT250XT
Related Links600S680, 600S680JT250XT Datasheet, American Technical Ceramics Distributor
600S680JT250XT Details Description
Related parts for 600S680JT250XT
IC OFFLINE SWIT PROG OVP TO220 datasheet.pdf
IC FIFO 512X9 SYNC 10NS 32-PLCC datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT23 datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
NTC THERMISTOR S875/10 K/F1 1% datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 22POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 1.2UF RADIAL datasheet.pdf