Vishay/Sprague 601D227F200JL2
601D227F200JL2 picture photo
Mfg. Part Number
601D227F200JL2
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
220UF 200V 26X55.5 105C AXI
Datasheet Download
601D227F200JL2.pdf
Availability of 601D227F200JL2
QUANTITY
601D227F200JL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of 601D227F200JL2
Internal Part NumberEIS-601D227F200JL2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)601D227F200JL2
Related Links601D227, 601D227F200JL2 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
601D227F200JL2 Details Description
Related parts for 601D227F200JL2
CONN RECEPT VERT 50POS .050 SCSI datasheet.pdf
CAP CER 100UF 6.3V X5R 1210 datasheet.pdf
SCR INVERTER 400V 370A A-PUK datasheet.pdf
HEAT SHRINK BLK 3/16" X 100' datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 15NS 28TSOP datasheet.pdf
4788 BACKPLANE OUTLET 10A 70DEG datasheet.pdf
CAP HI-TEMP FOR M8 PROX SENS datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 50MA 8SOIC datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf