Vishay/Sprague 601D298G020HS1
601D298G020HS1 picture photo
Mfg. Part Number
601D298G020HS1
Brief Description
2900UF 20V 30X81 105C AXI
Datasheet Download
601D298G020HS1.pdf
Availability of 601D298G020HS1
QUANTITY
601D298G020HS1 Order Process
Ship out your order
Specifications of 601D298G020HS1
Internal Part NumberEIS-601D298G020HS1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package43
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)601D298G020HS1
Related Links601D298, 601D298G020HS1 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
601D298G020HS1 Details Description
Related parts for 601D298G020HS1
KIT SMALL SIGNAL DIODE DESIGN datasheet.pdf
FEED THROUGH TERM BLOCK 24-8AWG datasheet.pdf
RES 628.9 OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PTC PROGRAMMER 2PC IN 19" RACK datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 7.6A datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.43UF 5% 2500VDC AXIAL datasheet.pdf