Vishay/Sprague 601D397F200JP2
601D397F200JP2 picture photo
Mfg. Part Number
601D397F200JP2
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
390UF 200V 26X68 105C AXI
Datasheet Download
601D397F200JP2.pdf
Availability of 601D397F200JP2
QUANTITY
601D397F200JP2 Order Process
Ship out your order
Specifications of 601D397F200JP2
Internal Part NumberEIS-601D397F200JP2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package35
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)601D397F200JP2
Related Links601D397, 601D397F200JP2 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
601D397F200JP2 Details Description
Related parts for 601D397F200JP2
CONN BASE SIDE ENTRY SZ12 PG36 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 34POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 1A DO214AA datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
LOG CMOS MLTIPLXR ANALOG datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T SOLDER LUG datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 200MW SOD323 datasheet.pdf