Vishay/Sprague 601D627G040FS3
601D627G040FS3 picture photo
Mfg. Part Number
601D627G040FS3
Brief Description
620UF 40V 16X81 105C AXI
Datasheet Download
601D627G040FS3.pdf
Availability of 601D627G040FS3
QUANTITY
601D627G040FS3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 601D627G040FS3
Internal Part NumberEIS-601D627G040FS3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package41
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)601D627G040FS3
Related Links601D627, 601D627G040FS3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
601D627G040FS3 Details Description
Related parts for 601D627G040FS3
IC AMP RFIC 3.5GHZ 5V SOT-363 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 2.91A 49.2 MOHM datasheet.pdf
STEEL INNER PANEL datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Header 18 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf