Conec 602W2CSXX62B30X
602W2CSXX62B30X picture photo
Mfg. Part Number
602W2CSXX62B30X
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
2W2C F WATER RES 20A S/C 4-40
Datasheet Download
602W2CSXX62B30X.pdf
Availability of 602W2CSXX62B30X
QUANTITY
602W2CSXX62B30X Order Process
Ship out your order
Specifications of 602W2CSXX62B30X
Internal Part NumberEIS-602W2CSXX62B30X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)602W2CSXX62B30X
Related Links602W2CS, 602W2CSXX62B30X Datasheet, Conec Distributor
602W2CSXX62B30X Details Description
Related parts for 602W2CSXX62B30X
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Crystal 6.0000MHz 30ppm 20pF 80 Ohm -55°C - 125°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A DO213AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
RES 649K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 160MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN PLUG DIN 16POS VERT GOLD datasheet.pdf
ROUND SPACER M3.5 NYLON 15/16" datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 610MA 340 MOHM SMD datasheet.pdf
HEADER 7POS SMT WHITE datasheet.pdf