Vishay/Sprague 604D142G016GJ7
604D142G016GJ7 picture photo
Mfg. Part Number
604D142G016GJ7
Brief Description
1400UF 16V 19.05X41.3 105C AXI
Datasheet Download
604D142G016GJ7.pdf
Availability of 604D142G016GJ7
QUANTITY
604D142G016GJ7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 604D142G016GJ7
Internal Part NumberEIS-604D142G016GJ7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)604D142G016GJ7
Related Links604D142, 604D142G016GJ7 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
604D142G016GJ7 Details Description
Related parts for 604D142G016GJ7
RES SMD 820 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSHRK DL WL Q52X 1 1/2"X4'BLK datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 9-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/5W CARBON LINEAR datasheet.pdf
RES 12.7 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf