Vishay/Sprague 604D472F040JT7
604D472F040JT7 picture photo
Mfg. Part Number
604D472F040JT7
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
4700UF 40V 25.4X92.1 105C AXI
Datasheet Download
604D472F040JT7.pdf
Availability of 604D472F040JT7
QUANTITY
604D472F040JT7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 604D472F040JT7
Internal Part NumberEIS-604D472F040JT7
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)604D472F040JT7
Related Links604D472, 604D472F040JT7 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
604D472F040JT7 Details Description
Related parts for 604D472F040JT7
HEX STANDOFF 8-32 NYLON 5/16" datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 0.124 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 33MHZ 32PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS PIN datasheet.pdf
ANT DIPOL WRR 2.5GHZ RG178 IPEX datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.5 OHM 10% 300W datasheet.pdf
DIODE 0.5A 2000V 300NS DO-204AL datasheet.pdf