Vishay/Sprague 610D106F100DR5
610D106F100DR5 picture photo
Mfg. Part Number
610D106F100DR5
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
10UF 100V 9.53X69.85 125C AXI
Datasheet Download
610D106F100DR5.pdf
Availability of 610D106F100DR5
QUANTITY
610D106F100DR5 Order Process
Ship out your order
Specifications of 610D106F100DR5
Internal Part NumberEIS-610D106F100DR5
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)610D106F100DR5
Related Links610D106, 610D106F100DR5 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
610D106F100DR5 Details Description
Related parts for 610D106F100DR5
RES 562K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BRACKET BOARD L STEEL 1.562"L datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 WW datasheet.pdf
FIXED IND 10MH 20MA 32.8 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 5MM datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
OSC TCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf