Vishay/Sprague 610D106F250DR5
610D106F250DR5 picture photo
Mfg. Part Number
610D106F250DR5
Brief Description
10UF 250V 9.53X69.85 125C AXI
Datasheet Download
610D106F250DR5.pdf
Availability of 610D106F250DR5
QUANTITY
610D106F250DR5 Order Process
Ship out your order
Specifications of 610D106F250DR5
Internal Part NumberEIS-610D106F250DR5
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package55
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)610D106F250DR5
Related Links610D106, 610D106F250DR5 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
610D106F250DR5 Details Description
Related parts for 610D106F250DR5
Connector Barrier Block, Kit Strip 60 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CABLE D-SUB-HMU15H/AE15M/HFU15H datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANS 4-MINI-FLAT datasheet.pdf
RES SMD 11.3 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 3.5MM datasheet.pdf
CONN IDC 18POS 2.54MM 26AWG GOLD datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V LVDS 50PPM 5X7MM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 700MA AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 150 OHM 5% 50W datasheet.pdf
CAP TANT POLY 75UF 75V AXIAL datasheet.pdf