Vishay/Sprague 610D566G050DL2
610D566G050DL2 picture photo
Mfg. Part Number
610D566G050DL2
Brief Description
56UF 40V 9.53X53.97 125C AXI
Datasheet Download
610D566G050DL2.pdf
Availability of 610D566G050DL2
QUANTITY
610D566G050DL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of 610D566G050DL2
Internal Part NumberEIS-610D566G050DL2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package65
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)610D566G050DL2
Related Links610D566, 610D566G050DL2 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
610D566G050DL2 Details Description
Related parts for 610D566G050DL2
RES SMD 1.91K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 3POS 5MM VERT datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 5% 1W 1218 datasheet.pdf
RES 30K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS PIN datasheet.pdf