Omron Automation & Safety 61F-G4NL AC110/220 4KM
61F-G4NL AC110/220 4KM picture photo
Mfg. Part Number
61F-G4NL AC110/220 4KM
Manufacturer
Product Category
Controllers - Liquid, Level
Brief Description
CNTRL LIQ LEV 110/220VAC DINRAIL
Datasheet Download
61F-G4NL AC110/220 4KM.pdf
Availability of 61F-G4NL AC110/220 4KM
QUANTITY
61F-G4NL AC110/220 4KM Order Process
Ship out your order
Specifications of 61F-G4NL AC110/220 4KM
Internal Part NumberEIS-61F-G4NL AC110/220 4KM
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyControllers - Liquid, Level
Series61F
TypeHigh/Low Level
Voltage - Supply110/220VAC
Sensitivity0 ~ 0.7kOhm
FeaturesIdling Prevention, Level Indication
Cable Length4km (Not Included)
Output TypeRelay (6)
Contact FormSPDT (2 Form C), SPDT (3 Form C)
Contact Rating @ Voltage3A @ 200VAC
Mounting TypeDIN Rail
Termination StyleScrew Terminal
Operating Temperature-10°C ~ 55°C
Fluid TypePurified Water, Waste Water
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)61F-G4NL AC110/220 4KM
Related Links61F-G4NL AC, 61F-G4NL AC110/220 4KM Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
61F-G4NL AC110/220 4KM Details Description
Related parts for 61F-G4NL AC110/220 4KM
JUMPER 8POS 4 MINI IO RACKS datasheet.pdf
IND DELAY LINE 40PS 1 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 154K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
FUSE RENEWABLE CLASS H 125A 600V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 200MW UMD2 datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 1W MELF DO213AB datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 2.29A 65 MOHM SMD datasheet.pdf